UROCZYSTO¦Æ NAJ¦WIÊTSZEGO CIA£A I KRWI CHRYSTUSA - BO¯E CIA£O
11.06.2023 r.

1. W obecn± niedzielê, 11 czerwca, na Wêgrzech przypada uroczysto¶æ Naj¶wiêtszego Cia³a i Krwi Pañskiej, inaczej zwana Bo¿ym Cia³em. Jej zasadniczym momentem jest Procesja Eucharystyczna, przez któr±, my chrze¶cijanie, ukazujemy ¶wiatu obecno¶æ Boga i prosimy o b³ogos³awieñstwo. W naszej parafii o godz. 9.00 bêdzie sprawowana Msza ¦w. w jêzyku wêgierskim, po niej ok. godz. 10.00 zapraszamy na Procesjê Eucharystyczn± do czterech o³tarzy. Po procesji sprawowana bêdzie Mszê ¦w. w jêzyku polskim. Prosimy o zaanga¿owanie w przygotowaniu o³tarzy, równie¿ prosimy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatków.

2. W poniedzia³ek i we wtorek Msze ¦w. sprawowane bêd± o godz. 7.30. We ¶rodê prze¿ywamy Dzieñ Fatimski. Jest on przeniesiony z wtorku. Msza ¦w. o godz. 17.00, a po niej ró¿aniec ¶w. We czwartek Msza ¦w. o godz. 7.30.

3. W nadchodz±cy pi±tek, 16 czerwca, przypada uroczysto¶æ Naj¶wiêtszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu Msza ¦w. w jêz. wêgierskim o godz. 7.30. O godz. 17.00 rozpoczniemy wystawienie Naj¶wiêtszego Sakramentu i odmówimy litaniê, a nastêpnie o godz. 18.00 Msza ¦w. w jêz. polskim.

4. W sobotê, 17 czerwca, w liturgii prze¿ywamy wspomnienie Niepokalanego Serca Naj¶wiêtszej Maryi Panny. Msza ¦w. o godz. 9.00 w jêz. polskim.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodz±cych dni oraz szanownym Parafianom i Go¶ciom, którzy prze¿ywaj± osobiste uroczysto¶ci, ¿yczê wraz z Siostrami Misjonarkami wszelkiego Bo¿ego b³ogos³awieñstwa.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona g³ówna