UROCZYSTO NAJWITSZEGO CIAA I KRWI CHRYSTUSA - BOE CIAO
11.06.2023 r.

1. W obecn niedziel, 11 czerwca, na Wgrzech przypada uroczysto Najwitszego Ciaa i Krwi Paskiej, inaczej zwana Boym Ciaem. Jej zasadniczym momentem jest Procesja Eucharystyczna, przez ktr, my chrzecijanie, ukazujemy wiatu obecno Boga i prosimy o bogosawiestwo. W naszej parafii o godz. 9.00 bdzie sprawowana Msza w. w jzyku wgierskim, po niej ok. godz. 10.00 zapraszamy na Procesj Eucharystyczn do czterech otarzy. Po procesji sprawowana bdzie Msz w. w jzyku polskim. Prosimy o zaangaowanie w przygotowaniu otarzy, rwnie prosimy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatkw.

2. W poniedziaek i we wtorek Msze w. sprawowane bd o godz. 7.30. We rod przeywamy Dzie Fatimski. Jest on przeniesiony z wtorku. Msza w. o godz. 17.00, a po niej raniec w. We czwartek Msza w. o godz. 7.30.

3. W nadchodzcy pitek, 16 czerwca, przypada uroczysto Najwitszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu Msza w. w jz. wgierskim o godz. 7.30. O godz. 17.00 rozpoczniemy wystawienie Najwitszego Sakramentu i odmwimy litani, a nastpnie o godz. 18.00 Msza w. w jz. polskim.

4. W sobot, 17 czerwca, w liturgii przeywamy wspomnienie Niepokalanego Serca Najwitszej Maryi Panny. Msza w. o godz. 9.00 w jz. polskim.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzcych dni oraz szanownym Parafianom i Gociom, ktrzy przeywaj osobiste uroczystoci, ycz wraz z Siostrami Misjonarkami wszelkiego Boego bogosawiestwa.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona gwna